Anita Volčanjšek: Inovativnost je vez med generacijami
Čas branja 5 minSpodbujanje inovativnosti ne vodi le v poslovne dosežke, temveč omogoča tudi krepitev odnosov znotraj in zunaj podjetja. Dokaz za to je družba Iskratel, ki je prejela priznanje MEGA navdih 2021 za dobro prakso medgeneracijskega sodelovanja v delovnem okolju. V podjetju so inovativnost prepoznali kot lepilo za povezovanje in sodelovanje več generacij, v intervjuju pojasnjuje Anita Volčanjšek, tamkajšnja strokovnjakinja za odnose z javnostmi.
V Iskratelu je 460 zaposlenih, povprečna starost delavcev pa je 48 let. Kako premostiti generacijski korak v takšnem kolektivu? Z inovativnostjo, so prepričani v podjetju. Svoj projekt spodbujanja medgeneracijskega sodelovanja je podjetje prijavilo na natečaj, in prejelo priznanje MEGA navdih 2021 pod okriljem projekta Vsi zmagujemo, ko sodelujemo, ki ga sofinancirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropski socialni sklad.
Gospa Volčanjšek, v Iskratelu skrbite za odnose z javnosti in sodelujete v projektih spodbujanja vključenosti različnih generacij delavcev. Kakšen izziv predstavlja medgeneracijsko sodelovanje v vašem podjetju?
Medgeneracijsko sodelovanje je temelj vsake organizacije, zato v Iskratelu podpiramo in organiziramo srečanja in dogodke za svoje zaposlene. Vse več se povezujemo tudi z mladimi izven podjetja, predvsem dijaki in študenti, pa tudi osnovnošolci. Prizadevamo si za medgeneracijski pretok znanj, izkušenj, pogledov in idej.