Iz raziskave: izzivi slovenskih kadrovskih direktorjev v letu 2016
Čas branja 8 minDirektorji se danes soočajo z izjemno dinamičnim poslovnim okoljem, zaznamovanim s tehnološkimi inovacijami, z bledečimi mejami med industrijami in velikanskimi razlikami v stopnjah rasti posameznih regij. Marsikje opažamo visoko brezposelnost na eni, in veliko pomanjkanje talenta na drugi strani. Kadrovske funkcije morajo podpirati podjetja pri soočanju s temi izzivi in delovati kot resnični strateški partner, v primerjavi s transakcijsko vlogo, ki smo je vajeni iz preteklih desetletij.
Direktorji se danes soočajo z izjemno dinamičnim poslovnim okoljem, zaznamovanim s tehnološkimi inovacijami, z bledečimi mejami med industrijami in velikanskimi razlikami v stopnjah rasti posameznih regij. Marsikje opažamo visoko brezposelnost na eni, in veliko pomanjkanje talenta na drugi strani. Kadrovske funkcije morajo podpirati podjetja pri soočanju s temi izzivi in delovati kot resnični strateški partner, v primerjavi s transakcijsko vlogo, ki smo je vajeni iz preteklih desetletij.
Da bi uspešno opravljali to vlogo, morajo kadrovski direktorji imeti dober pregled nad sposobnostmi svoje funkcije, pomembnostjo posameznih tem ter oblikovati prave pristope k zapiranju vrzeli in nenehnemu izboljševanju.
The Boston Consulting Group (BCG), ena vodilnih družb za strateško svetovanje na svetu, je objavila rezultate študije Creating People Advantage. Študija je največja globalna raziskava na področju kadrov in kadrovskega managementa. Raziskuje pomembnost kadrovskih tem v razmerju s sposobnostmi podjetij, da te teme pokrivajo.