Ali in kako lahko dobre prakse z enega področja uspešno prenesemo na drugo? Gre za konkreten prenos postopkov oz. navodil s področja iskanja življenjskega partnerja (ali partnerice), ki je danes, tako v svetu kot tudi pri nas, že zelo razvito ter so uporabnikom zanj dostopne številne praktične spletne aplikacije. Spoznanja in ugotovitve bi radi prenesli na področje kadrovanja, ko organizacija s svojimi vrednotami, organizacijsko kulturo in seveda tudi vizijo išče kandidata (ali kandidatko) s točno določenimi kompetencami.

Algoritem je postopek ali navodilo (lahko tudi seznam korakov), s katerim rešujemo neki problem. Primer algoritma iz vsakdanjega življenja so npr. kuharski recepti ali navodila za pridobitev gradbenega dovoljenja. Če algoritem izvaja računalnik – imenujemo ga računalniški program, je treba korake razdelati bolj podrobno, kot če jih izvaja človek.

Razvoj spletnega parčkanja

Izraz parčkanje pogosto slišimo na spletnih straneh za iskanje partnerjev, kjer s pomočjo algoritmov iščejo optimalne partnerje. Taka spletna stran v Sloveniji je npr. Ona-on.com. Posameznik izpolni vprašalnike in odgovori na vprašanja, ki mu jih zastavi računalnik. Nato pa algoritem določi potencialne partnerje, ki se s posameznikom ujemajo na pomembnih področjih njegovega življenja1.

Z razvojem računalnikov in razširjanjem interneta se je pojavila tudi nova veja spletnih strani, ki so ponujale možnosti spoznavanja drugih ljudi. Te strani delimo na tri generacije: