Da je celota več kot vsota posameznih delov, je že dolgo znano. Vendar je tudi razvoj lastnega znanja, novitet in izkušenj, več kot le seštevek oseb, njihovih znanj in kompetenc, ki so zaposleni v našem podjetju. Sta trud in čas, ki smo ga vložili v razvoj. Povezovanje med podjetji in usposabljanje zaposlenih sta največji prednosti kompetenčnih centrov za razvoj kadrov. Posledica tovrstnega projekta je bila podpora 17 novim kompetenčnim centrom, sodelovaje in povezovanje več kot 300 podjetij iz različnih panog ter več kot 35.758 zaposlenih, ki so bili željni nadgraditi in razširiti svoja znanja. 

Se slovenska podjetja znamo povezovati? Se slovenska podjetja želimo povezovati?

Da je celota več kot vsota posameznih delov, je že dolgo znano. Vendar je tudi razvoj lastnega znanja, novitet in izkušenj, več kot le seštevek oseb, njihovih znanj in kompetenc, ki so zaposleni v našem podjetju. Sta trud in čas, ki smo ga vložili v razvoj. Povezovanje med podjetji in usposabljanje zaposlenih sta največji prednosti kompetenčnih centrov za razvoj kadrov.

Posledica tovrstnega projekta je bila podpora 17 novim kompetenčnim centrom, sodelovaje in povezovanje več kot 300 podjetij iz različnih panog ter več kot 35.758 zaposlenih, ki so bili željni nadgraditi in razširiti svoja znanja.

Se slovenska podjetja znamo povezovati? Se slovenska podjetja želimo povezovati?

Odgovor na oboje je pritrdilen. Slovenci se znamo in želimo povezovati, kar dokazuje tudi projekt KOC 2.0 – kompetenčni centri za razvoj kadrov. Projekt, kjer smo se učili, spreminjali, spoznavali, povezovali in delili lastna znanja iz prakse, ki je bil sofinanciran s strani Javnega štipendijskega razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS in enake možnosti in Evropskega sklada. Posledica tovrstnega projekta je bila podpora 17. novim kompetenčnim centrom, sodelovaje in povezovanje več kot 300 podjetij iz različnih panog ter več kot 35.758 zaposlenih, ki so bili željni nadgraditi in razširiti svoja znanja. Udeleženci usposabljanj so krepili tako strokovne kompetence kot mehke veščine. Dejavnosti programa pa so potekale tudi izven kompetenčnih centrov. V okviru izvajanja programa je projektna pisarna na skladu izvedla tri razvojne konference, 89 delavnic z vrhunskimi domačimi in tujini strokovnjaki v sklopu Kompetentne Slovenije, kjer je bilo več kot 2000 vključitev. Podatki, ki so vsekakor neverjetno zanimivi in nas navdihnejo z upanjem in motivacijo, da bo v prihodnje povezovanje in sodelovanje postal še močnejši trend. Trend, ki bo odlične ločil od dobrih.

Je slovenska podjetja strah deliti lastno znanje in izkušnje?