Sodelovanje med podjetji in ljudmi na drugačen način
Čas branja 4 minZakonitosti dela se spreminjajo in v ne tako oddaljeni prihodnosti nas čakajo številne spremembe. Spremembe v delu in delovnih procesih, spremembe v izobraževalnih sistemih. Pred nami je obdobje številnih priložnosti in novih tehnologij, potrebovali bomo nove načine motivacije in spodbujanja vrednot pri zaposlenih.
Trendi, ki se napovedujejo, prinašajo še bolj poudarjeno skrb podjetij za kadre. Vedno večja bo potreba po vseživljenjskem učenju, večji poudarek bo na timskem delu, kjer se bodo timi dinamično prilagajali spremenjenim pogojem na trgu, sodelovanje med podjetjem in posameznikom bo pogosto usmerjeno na projektno delo, za poslovne procese pa bo nujno sodelovanje s številnimi strokovnjaki. Običajna praksa bodo postale odprte inovacije z uporabo novih modelov in pristopov v smislu hekatonov, inovacijskih mrež, sodelovanja zunanjih sodelavcev pri oblikovanju storitev in produktov.
Odgovorov na te spremembe je več, a skupni imenovalec vseh je enak: povezovanje in sodelovanje. Z mislijo na ta dva ključna dejavnika prihodnosti dela je nastal projekt izmenjave talentov med podjetji Talent Cloud. Ideja za projekt se je rodila na Competo HR hekatonu in je prvi projekt izmenjave talentov med podjetij v Sloveniji. Gre za projekt izmenjave znanj in izkušenj med vsemi tistimi, ki si želijo sprememb v delovnem okolju, neomejeno s starostjo, spolom ali drugo pogosto karakteristiko talentov. Talent Cloud je platforma znanja in ljudi za podjetja, ki se zavedajo, da zadrževanje talentov nima prihodnosti - najboljši zaposleni so lahko uspešni in zadovoljni le, če jim podjetja sama omogočijo gibanje in svobodo. Je projekt, ki spodbuja hitrejši razvoj talentov, prenos znanj in dobrih praks.
Z izmenjavo talentov v okviru projekta Talent Clound smo podjetjem ponudili priložnost, da talentom omogočimo reševanje konkretnih in aktualnih izzivov v medpodjetniških timih. Na ta način poleg občutka svobode in zaupanja dobijo tudi priložnost, da stopijo iz ustaljenih praks in presežejo »to-se-pa-pri-nas-ne-da« miselnost.