Pohod tehnologije se zdi neustavljiv, toda kadrovske ekipe ostajamo polno zaposlene in to se v prihodnje ne bo spremenilo, kljub digitalizaciji, avtomatizaciji, robotizaciji, ki niso pred vrati, ampak tu, v našem vsakdanu. Kajti dokler bodo podjetja zaposlovala ljudi, bomo kadroviki ohranili svojo funkcijo ter ostali ključnega pomena za upravljanje s kadri.

Tisto, kar se bo spremenilo, je, da se bomo iz podporne oziroma operativne funkcije morali prestrukturirati v strateško, ki bo vodstvu svetovala na način, kako razvijati kompetence kadrov, kako motivirati zaposlene ter jim omogočiti, da svoje osebne cilje povežejo s cilji podjetja, ker če znamo poiskati notranje motivatorje zaposlenih, so ti precej bolj učinkoviti in zavzeti.

Steklarna Hrastnik je v obdobju pospešene poslovne rasti, zato nam ključno vlogo predstavlja razvoj zaposlenih. Delujemo in živimo v družbi znanja, kjer so tehnološki napredki, konkurenca, načini informiranosti, tržišča in zahteve kupcev vse močnejše. Vse to organizacijo vodi do neizogibnih sprememb, ki so vedno hitrejše in vse celovitejše. Ključni dejavnik konkurenčnosti in uspešnosti organizacij predstavljajo zaposleni, ki imajo ustrezna znanja, sposobnosti in veščine, zato krepimo razvoj kadrov.

Tehnologija je v naše delo posegla na pozitiven način, saj poenostavlja administrativne naloge in sprošča naš čas ter vire za bolj strateški vpliv na organizacijo. Sam kot ljubitelj tehnologije verjamem, da z digitalizacijo lahko zagotovimo preproste in transparentne kadrovske procese, razbremenjene birokratskih in administrativnih opravil. Navdušujejo me možnosti umetne inteligence, ki so neomejene in časovno izjemno učinkovite. Umetna inteligenca bi lahko pregledala in analizirala ter v nekaj minutah brez težav in napak obdelala večje število podatkov, kot jih lahko zaposleni v nekaj mesecih. Res je, marsikoga je strah, da nas bo tehnologija v celoti nadomestila, vendar menim, da nas ne more. Nas pa lahko reši dolgočasnega rutinskega dela in nam omogoči delo z dodano vrednostjo. S tehnologijo smo dobili čas, ki nam omogoča, da se posvečamo dodani vrednosti na področju upravljanja s kadri in vprašanjem, kot so razvoj talentov, spodbujanje agilnosti timov, boljša uporabniška izkušnja zaposlenih, grajenje inovativne kulture in blagovne znamke delodajalca.

Kljub tehnološko podprtemu in spodbujenemu redefiniranju poslovnih procesov v podjetjih, ostajajo izzivi na HR področju, ki zahtevajo zelo usmerjeno, ciljno delo s posamezniki oziroma skupino posameznikov, da jih pridobimo, zadržimo, motiviramo. Zato prihodnost vidim v vitkih, agilnih in medsebojno povezanih procesih v kulturi, ki spodbuja povezovanje in sodelovanje ter medsebojno zaupanje zaposlenih, zavedanje in prevzemanje odgovornosti, odprto inoviranje, prenos znanja, odprto komunikacijo in transparentno ter tekočo izmenjavo informacij.

Z družabnimi omrežji do kandidatov