Zdravi, zadovoljni in zavzeti spreminjamo svet na bolje
Čas branja 7 minSkrb za zaposlene v Skupini Triglav je postavljena visoko na lestvici ciljev, ki jih želimo osvajati vsak dan in vse dni v letu. Ta skrb je pomembna točka na zemljevidu naše poslovne strategije, ki jo lahko uresničujemo le zdravi, motivirani in zavzeti sodelavci.
Kot odgovoren delodajalec zato zagotavljamo takšno delovno okolje, v katerem se rojevajo ideje, kjer je doma znanje in ki ga kot lepilo držijo dobri odnosi med vsemi člani družine Triglav. Da za zaposlene dobro (po)skrbimo, potrjujejo tudi mednarodni strokovnjaki.
Že pred več kot desetimi leti smo se v Triglavu zavedali, da je treba skrb za zdravje zaposlenih postaviti še bolj v ospredje. Vzpostavili smo program Triglav.smo in z njim med drugim aktivnosti za promocijo zdravja, ki so stale na trdnih temeljih spoštovanja zakonodaje.
Že takrat smo razumeli, v katero smer je treba zapluti, da bomo svoje poslanstvo, s katerim ustvarjamo varnejšo prihodnost, opravljali z zdravimi sodelavci. Ker nam je mar za njihovo počutje ter blagostanje na delovnem mestu in doma. Prepričani smo, da sta duševno in telesno zdravje dvojčka, ki ju ne gre ločevati. Prvi korak, ki smo ga naredili, je bil temeljit razmislek skupine sodelavcev, kaj vse naj bo v naši košarici zdravja.
Pri izbiri smo sledili znani definiciji, kaj zdravje je. Iz sestavin celovitega pristopa znotraj ponudbe Triglav.smo, smo tako sestavili »jedilnik«, ki predstavlja ravnovesje osebnih, telesnih, duševnih, čustvenih in socialnih prvin. Pred očmi smo namreč imeli, da mora biti skrb za zdravje interes družbe, podjetja, skupnosti in ne zgolj posameznika. Zato, da bo na koncu vse v redu.
Ni lahko biti skrbnik, varuh otrok, učitelj in zaposleni hkrati
Dobre medsebojne odnose skrbno gradimo in negujemo skozi pester nabor internih in eksternih izobraževanj. Posebno skrb namenjamo vodjem, saj vemo, da imajo pomembno vlogo, ki močno vpliva na utripe v delovnih sredinah.
Na drugi strani se zavedamo, da se mora razvijati vsak od nas, zato poleg strokovnih vsebin v naših predavalnicah najdemo prostor tudi za »mehkejše« teme, ki širijo obzorja in hranijo našega duha. V znanju je namreč moč, ki krepi nas same, hkrati pa ohranja in gradi odnose. Pri tem je pomembno tudi duševno počutje, ki smo ga v času epidemije še bolj postavili v ospredje skrbi za zdravje.
V obdobju, ko smo se čez noč znašli v več vlogah hkrati, smo razumeli, da duševno počutje zaposlenih od nas kot delodajalca terja vso podporo in pozornost.