Mnogi delodajalci se sprašujejo, kako se bo v prihodnje razvijalo hibridno delo in kako najti ravnovesje med željami zaposlenih in potrebami podjetja. Anita Lettink je predavateljica, svetovalka in avtorica, ki kadrovskim direktorjem pomaga razumeti prihodnost dela in jim svetuje, kako se nanj lahko pripravijo, da bo podjetje uspešno tudi v prihodnje.

S strokovnjakinjo, ki je bila uvrščena med Top 25 Global Thought Leader on the Future of Work in Top 100 HR Tech Influencer, smo se pogovarjali o trendih na področju novih oblik dela, razvoju veščin in vplivu tehnologije na trg dela.

Anita Lettink

Kako se bo hibridno delo razvijalo v prihodnjih letih?

Mnogi se sprašujejo, ali bo hibridno delo preživelo naslednjo krizo. Menim, da bo ta oblika dela ostala, ker tako delodajalcem kot zaposlenim omogoča več možnosti. Zaradi pomanjkanja kadrov in potreb po veščinah delodajalci ne bodo več morali zaposlovati le domačih kadrov, tega ne bo spremenila niti kriza. Če delodajalci omogočajo hibridno delo, imajo bistveno več izbire med talenti, zato je dobro, če se pri zaposlovanju novih kadrov držijo te strategije.

Koliko naj delodajalci izbiro, kje in kako bodo delali, prepustijo zaposlenim? Je tovrstna fleksibilnost rešitev za pomanjkanje kadrov in hkrati način, da zaposleni najdejo svoj namen in smisel?